Antyki dla każdego

Co to są Antyki i dlaczego warto je zakupować?

Antyki to towary stare, niektóre sięgające setek lat, oczywiście te najbardziej unikatowe i pożądające przez tysiące osób, zajęte i niedostępne są gdzieś na świecie i zdobią lokale mieszkalne najbogatszych ludzi. Największy trend pomiędzy antyków są stare i znane obrazy olejne, zdjęcia które zmieniły świat i które właściwie każdy chciał ażeby posiadać, ale niestety w każdej chwili ma możliwość mieć je wyłącznie jedna osoba.

Ceny obrazów antycznych od znanych światowych malarzy sięgają na aukcjach niejednokrotnie miliony dolarów i nie brakuje chętnych, niemniej jednak czy wyłącznie fotografię są na wagę złota? Z całą pewnością że nie, antyki to stary świat, świat wcześniejszej ery naszej cywilizacji, to przedmioty które kiedyś były trendem a te z wysokiej półki nie zostały dostępne dla każdego w ówczesnych czasach, ale dla najbardziej zamożnych ludzi.

Dzisiaj ten trend istnieje dalej, antyki są bardzo poszukiwane poprzez wielu obywateli Polski i stanowią ogromny dobrobyt pośród każdego domu. Przedwojenne, renesansowe i jeszcze wcześniejsze są aktualnie w wielu sytuacjach wyszukiwane i kupowane w sklepach antycznych.

Prawie każdy szuka unikatu, czegoś co perfekcyjnie poprawi wnętrze lokalu, czegoś czego nie ma już dostępnego na rynku, najlepiej unikatowej serii która wyszła w okresie renesansu, serii niedostępnej już dla nikogo, to teraz takie antyki stanowią największy kult poszukiwań w internetowej rzeczywistości pomiędzy wielu sklepach antycznych.

Porcelany, rzeźby, szkła antyczne to coś niesamowitego, w większości sytuacji można kupić w stanie wzorowym, nienaruszonym, jak prosto z odlewni, a większości ręcznie zdobione złotem, który nadaje im blasku i niesamowity kult. Antyki w takim stanie w większości wypadków są droższe, ale posiadamy pewność, że przez następny okres wielu lat będą nienaruszone i ich dalszy stan będzie wzorowy.

Czy warto zakupić antyk?

Właściwie każdy kto aktualnie kupi ceniony antyk nie straci, zyska niesamowity przedmiot na meblach, a po czasie, zbiegiem lat odda w zniwelowania swojemu pokoleniu lub najprościej na świecie sprzeda za cenę dużo większą. To dla niektórych znakomity sposób na inwestycję, która poprzez lata zyskuje niesamowicie na wartości.

Najwięksi kolekcjonerzy antyków szukają nieustannie w sieci czegoś, co nie jest dostępne w dużych ilościach na rynku, najlepiej unikatów z edycji limitowanej, niedostępnej już nigdzie, a przy czym wysoko wartościowej.

na co należy zwrócić uwagę nabywając antyk?

  • stan utrzymania
  • brak ubytków
  • wiek
  • pochodzenie
  • ilość wyprodukowanych sztuk
  • unikatowość.

To wyłącznie kilka cech, kolekcjonerzy , a ponadto sklepy zwracają uwagę na wiele więcej, doskonale wiedząc co kupują, a tym samym sprzedawają antyki wysokiej jakości.

Gdzie kupować antyki?

Można zakupować w stacjonarnych sklepach zajmujących się spzredażą antyków albo on-line. Jednym z największych sklepów on-line jest galeria Antikon która ma w swojej ofercie antyki z różnych czasów i miejsc europy, co powoduje, że są prekursorem na rynku antycznych przedmiotów. Ich sklep z antykami antikon.pl dostępny jest z każdego zakątku świata.

Kupując antyk na serwisach aukcyjnych, ogłoszeniowych albo od nieznanego sprzedawcy, który nie posiada nawet własnej siedziby firmy, przenigdy nie będziesz mieć pewności, czy nie zostaniesz oszukany. Możemy się niewątpliwie z takim antykiem wybrać do specjalisty, który potwierdzi lub nie jego autentyczność.

Dodaj komentarz